Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Czy współczesny człowiek powinien znać Biblię nie tylko ze względów religijnych?

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Biblia to najpopularniejsza książka świata. Została przetłumaczona na dwa tysiące czterysta siedemdziesiąt dziewięć języków, obecnie tłumaczy się ją na kolejnych tysiąc dziewięćset dziewięćdziesiąt osiem.

Dla katolików i Żydów jest najważniejszą księgą. Dzieli się na Nowy i Stary Testament. Pierwszy opowiada o proroctwach i zdarzeniach przed narodzinami Chrystusa. Nowy Testament mówi o życiu Jezusa, jego naukach, męczeńskiej śmierci i zmartwychwstaniu. Tak ogólnie i bardzo pobieżnie można scharakteryzować Biblię. Jednak dla chrześcijan jest ona święta. Nie tylko mówi nam o początkach naszej wiary i zbawicielu. Dla tych, którzy potrafią uważnie ją czytać i wsłuchać się w to co ma do przekazania jest nieocenionym drogowskazem w życiu. Wywierała wpływ na moralność i kształtowanie się postaw ludzi przez wiele setek lat. Śmiało można zaryzykować stwierdzenie, że Biblia jest podwaliną naszej kultury, cywilizowanego świata.

Moim zdaniem współczesny człowiek powinien znać Biblię. Zawiera ona wiele treści, które pozostały uniwersalne na przestrzeni tysięcy lat. Tworzona przez wielu natchnionych pisarzy jest nieocenionym źródłem studiów na temat człowieka, jego postaw wobec bliźnich, Boga, świata....

Podobne wypracowania