Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

William Szekspir „Romeo i Julia” - charakterystyka Romea

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Romeo Montecchi należy do bogatego rodu z Werony. Na początku utworu wydaje się postacią dość typową, zachowującą się zgodnie z przyjętymi schematami. Nie brakuje mu odwagi, jest młody i porywczy. Jako członek rodu Monteccich czuje się zobligowany do wrogości wobec Capulettich. Sam nie zna podłoża tej waśni, ale uważa za swój obowiązek bronić honoru rodziny.

Poznajemy tę postać w czasie, gdy przeżywa nieszczęśliwą miłość. Romeo pogrążony jest w melancholii, rozpamiętuje obraz ukochanej, popadając w jeszcze większy smutek.  Najpierw z relacji jego krewnego, Benwolia, dowiadujemy się, że Romeo unika towarzystwa, w samotności cierpi. Snuje się nocami po ulicach miasta, nie mogąc znaleźć sobie miejsca. Jego depresja zwraca powszechną uwagę, budzi zmartwienie rodziców, którzy chcieliby poznać przyczynę dziwnego zachowania syna. Benwolio podejmuje się porozmawiać z Romeem i wybadać, jakie to problemy go trapią. Kolejne informacje czerpiemy już ze słów samego Romea, który zwierza się przyjacielowi, że wszystkiemu winna jest nieszczęśliwa, nieodwzajemniona miłość. Jej przedmiot, wybranka Romea, owiana jest tajemnicą, Romeo nie chce zdradzić jej imienia ani przyczyn, dla których miłość ta nigdy nie zazna spełnienia.

Uczucie...

Podobne wypracowania