Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Lucy Maud Montgomery „Ania z Zielonego Wzgórza” - opis Zielonego Wzgórza

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Tytułowe Zielone Wzgórze poznajemy oczami małej, choć niezwykle sprytnej dziewczynki imieniem Ania. Jedenastoletnia wówczas Ania Shirley przyjeżdża do posiadłości Maryli i Mateusza Cuthbertów jako sierota z sierocińca, do którego trafiła po śmierci rodziców. Wraz z bohaterką po kolei poznajemy okolice, jak i samo Zielone Wzgórze, ich mieszkańców i styl ich życia. Akcja powieści toczy się na Wyspach Księcia Edwarda w Kanadzie.

Wszystko widzimy oczami młodej dziewczynki: “Oczy dziewczynki błądziły uważnie i żywo od jednego dworku do drugiego. Wreszcie zatrzymały się na jednym z nich. Dość obszerny, stojący z dala od dziedzińca, otoczony obłokiem kwitnących drzew, odcinał się wyraźnie od przyległych lasów. Ponad tym dworem w południowo-zachodniej stronie czystego nieba błyszczała wielka gwiazda niby kryształowa lampa, wskazująca drogę pełną obietnic”.

Zielone Wzgórze wydaje się małą oazą spokoju i szczęśliwości, chociaż jest to domostwo dość biednie urządzone. W pokoju Ani ściany są otynkowane, ale wyglądają niezwykle ubogo. Również i podłoga jest goła. W kącie izby stoi niewielkie staromodne łóżko z czterema słupami, na których można powiesić kotary. Obok znajduje się mały...

Podobne wypracowania