Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Napisz list do kolegi/koleżanki, w którym zachęcisz go/ją do przeczytania „Kłamczuchy”

Droga Aniu!

Nie pisałam do Ciebie ostatnimi czasy, gdyż byłam bardzo zajęta. Na szczęście znalazłam trochę wolnego czasu, aby odpisać Ci na Twój poprzedni list. U mnie wszystko w porządku. Powoli przyzwyczajam się do życia na studiach. Pomogła mi w tym książka, którą czytałam kilka dni temu, a którą przed wyjazdem do Poznania podarowała mi moja mama. Jest to „Kłamczucha” poczytnej lektury autorstwa Małgorzaty Musierowicz. Muszę Ci powiedzieć dlaczego warto ją przeczytać. Mam nadzieję, że w tym krótkim liście zdołam przekonać Cię do lektury tej książki.

Przede wszystkim czas, jaki poświęcisz tej lekturze nie będzie czasem zmarnowanym. Uśmiejesz się, gdy tylko dowiesz się, jaką bohaterką jest tytułowa „Kłamczucha” czyli Aniela Kowalik. Pewnego dnia podczas wakacji poznaje przystojnego chłopaka imieniem Paweł. Razem spędzające sobą czas, świetnie się bawią. Anielka jest zachwycona wyidealizowaną postacią Pawełka. Szybko się w nim zakochuje. I tu by można stwierdzić, że zaczyna się romans z prawdziwego zdarzenia. Jednak, jak pewnie wiesz, w książkach Musierowiczowej nie wszystko jest takie proste. Zawsze pojawiają się jakieś komplikacje. Bardzo często śmieszne.

Otóż Pawełek Nowacki pochodzi z Poznania,...

Podobne wypracowania