Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Antoni Czechow - ogólna charakterystyka twórczości

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Antoni Czechow był wszechstronnie uzdolnionym pisarzem, poetą, dramaturgiem. Pisał przede wszystkim utwory sceniczne, z czego najbardziej znane to: „Wujaszek Wania”, „Trzy siostry”, „Wiśniowy sad” oraz „Oświadczyny”. Równie dużą popularnością cieszyły się opowiadania Czechowa: „Śmierć urzędnika”, „Kameleon”, „Człowiek w futerale”. Pisarz napisał jedynie jedną powieść – „Polowanie” i wiele nowel: „Późno zakwitające kwiaty”, „Perpetum mobile”, „Doskonali ludzie”, „Egzaminy w magistracie”, „Wielki step”, „Pojedynek na śmierć i życie”, „Nauczyciel literatury”, „Panna na wydaniu”, „Królestwo kobiet”.

W swojej twórczości Antoni Czechow poruszał problemy aktualne dla sytuacji człowieka w czasach carskiej Rosji. Pod płaszczem pozorów, w opowiadaniach przedstawia sytuacje i problemy poważnej wagi. Na przykład opowiadanie „Śmierć urzędnika” opowiada o tym, jak podczas przedstawienia w teatrze jeden z urzędników (Czerwiakow) niechcący nakichał na głowę przełożonego z innego departamentu (Brizżałowa). Przepraszał go za ten...

Podobne wypracowania