Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Juliusz Słowacki „Balladyna” - list gończy za Balladyną

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Drodzy mieszkańcy Gopła i okolic nadgoplańskich!

Ja, król Kirkor, prawowity władca ziem polskich ogłaszam wszem i wobec, że kobieta o imieniu Balladyna, uzurpatorka, która podstępnie próbowała przejąć królewską koronę państwa polskiego jest poszukiwana. Balladyna dopuściła się wielu karygodnych czynów. Nie ma dostatecznych przepisów prawnych, które mogłyby służyć za podstawę kary. Jest to kobieta niezwykle niebezpieczna, która nie zawaha się użyć najbardziej drastycznych metod do osiągnięcia swojego celu. Przebiegłość i podstęp to jej drugie imię. Nie można z nią igrać.
     
Jeszcze raz podkreślam – zbrodniarka Balladyna poszukiwana jest listem gończym. Zarzuty, jakie zostały jej postawione to przede wszystkim: bratobójstwo, zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem, zabójstwo przez otrucie, likwidowanie świadków swoich zbrodni, nieprzyznawanie się do własnej matki i skazanie jej na poniewierką oraz wyrzucenie jej z zamku, uzurpowanie sobie praw do tronu królewskiego oraz próba przejęcia władzy siłą.  
      
Balladyna to krwiożercza kobieta, która drogę do awansu społecznego...

Podobne wypracowania