Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Alina i Czesław Centkiewiczowie „Zaczarowana zagroda” - opracowanie

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

„Zaczarowana zagroda” dziś uważana jest za jedną z najpiękniejszych opowieści dla dzieci. Czyta się ją i w domu i w szkole. Myślę jednak, że to doskonała książka dla każdego, nie tylko dla małych czytelników.

Książka opowiada historię polskich polarników, którzy postanowili wyruszyć na Antarktydę. Była to kraina wiecznie pokryta lodem i śniegiem, co zawsze utrudniało jej wszechstronne poznanie. Jednak polscy naukowcy nie wahali się i rozbili tam obóz. Ich celem nie było tylko podziwianie niesamowitej przyrody i krajobrazu, ale przede wszystkim zapoznanie się z regułami życia mieszkających tam pingwinów. Polscy polarnicy chcieli dowiedzieć się, jak wygląda praca w grupie tych zwierząt, jakie mają zwyczaje, jak polują i porozumiewają się ze sobą. Dlatego też badacze przygotowali aluminiowe obrączki i umieścili je na kończynach pingwinów. Zwierzęta nie protestowały, pozwalały się obserwować, a nawet zamykać w specjalnie wybudowanej zagrodzie. Naukowcy przygotowali ją dla celów badawczych. Pingwiny zamykano tam na noc, aby nie rozbiegały się w rożne strony, bo to uniemożliwiłoby prowadzenie dalszych obserwacji. Jednak każdego ranka okazywało się, że zagroda jest pusta. Nie wiadomo jak, zwierzęta nocą opuszczały ją....

Podobne wypracowania