Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Frances Hodgson Burnett „Tajemniczy ogród” - list Colina do ojca. Napisz list

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Szanowny panie Craven!

Przepraszam, że nie nazwę Pana moim ojcem, ale wcale nie czuję się jak Pański syn. U mnie dzieje się wiele ciekawych rzeczy. Niedawno spotkałem przypadkowo dziewczynkę imieniem Mary. Całymi dniami leżałem w łóżku, płacząc i modląc się o jakiś ratunek. I nadszedł. Właśnie ona nim była. Wszyscy wokół postępują ze mną tak, jakby się bali, że zaraz dostanę ataku nerwowego, ale ona jest inna. To pierwsza osoba, która kazała mi przestać jęczeć i wyjść na świeże powietrze. Dałem się zaprowadzić do ogrodu, poznałem naszego ogrodnika Bena oraz ich przyjaciela – drozda.

Nie wiedziałem, że w naszej posiadłości jest tylu pracowników. Mary przedstawiła mnie im wszystkim. Oczywiście wszystkim oprócz pani Medlock, która czuwa nade mną nieustannie oraz doktora. Spotkałem też Dicka, który opiekuje się wieloma zwierzętami. We trójkę wspólnie spędzamy czas na świeżym powietrzu. To wspaniała zabawa. Dick często pomaga mi w przedostaniu się na wózku do różnych części ogrodu. On potrafi rozmawiać ze zwierzętami. Z drozdem rozmawia po drozdowemu! Próbował nas nauczyć tego języka, ale Mary szło równie źle jak i mnie. Czasami Mary czyta mi jakąś książkę przygodową. Wtedy...

Podobne wypracowania