Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Jesień - opis jesieni - charakterystyka jesieni

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Jesień kojarzy mi się przede wszystkim z kolorami – ciepłymi, pastelowymi, obejmującymi chyba wszystkie możliwe odcienie żółci, brązów i czerwieni. Otaczają nas z każdej strony ścieląc się u stóp liście, mieniąc się na drzewach, obsypując nasze głowy szeleszczącym deszczem. Są jak kolorowy koc, który otula nas w czasie pierwszych przymrozków i zapewnia poczucie błogiego odpoczynku po pracowitym dniu.

Bo jesień to przecież właśnie czas odpoczynku dla natury po hojnym lecie i jej układanie się do zimowego snu. Ta pora roku przypomina mi rozkoszny moment na granicy między popołudniem i wieczorem, kiedy można już odetchnąć po trudach dnia, ale jeszcze nie czas kłaść się do łóżka, Czas ten żyje jeszcze „z rozpędu” codziennymi sprawami, nie jest więc pusty i nudny, ale przeplata się już też ze spojrzeniami rzucanymi coraz częściej w stronę poduszek i obiecanego tym widokiem błogiego wypoczynku. Podobnie jesień – pachnie jeszcze latem, a grzejące nadal mocno słońce przypomina wakacyjne przygody i szaleństwa, jednak coraz częstsze deszcze, coraz wcześniejszy zachód słońca i coraz chłodniejsze dni sygnalizują zmęczenie natury i jej tęskne marzenia o białym puchu, w którym ułoży się do snu.

Jesień...

Podobne wypracowania