Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Opowiadanie o wakacjach - opis wakacji

Wakacje to najwspanialszy czas w całym roku. Wszystkie dzieci z utęsknieniem czekają zakończenia roku szkolnego i rozpoczęcia czasu wolnego. Podczas ich trwania można w różny, ciekawy sposób spędzać wolne chwile. Jedni wyjeżdżają nad morze lub w góry, inni odwiedzają rodzinę w Polsce lub za granicą albo zostają w domu. Mnie najbardziej zapadły w pamięci  ubiegłoroczne wakacje, które spędziłam w wielu ciekawych miejscach.

Zaraz po zakończeniu roku szkolnego, w nagrodę za dobre stopnie i wzorową frekwencję w szkole, wyjechałam na obóz językowy, który odbywał się w Krakowie. Była to dla mnie wspaniała niespodzianka, ponieważ bardzo lubię uczyć się języka angielskiego. Na obozie poznałam wielu ciekawych ludzi nie tylko z Polski, ale także z Wielkiej Brytanii, Niemiec, Czech i Francji. Z całej grupy największą sympatią darzyłam: Emilie z Wielkiej Brytanii i Jaromira z Czech. Muszę przyznać, iż chyba cały wolny czas spędzaliśmy razem. Wspaniale bawiliśmy się razem, nie tylko na zajęciach których mieliśmy całe mnóstwo po kilka godzin dziennie, ale także w czasie wolnym. Kiedy mieliśmy tylko jakąś chwile dla siebie, zwiedzaliśmy miasto podziwiając najpiękniejsze zabytki takie jak: Zamek Królewski na Wawelu, Barbakan czy rynek z Sukiennicami i Ratuszem.

Dla mnie jednak najciekawszą była wizyta w Muzeum Etnograficznym, gdzie mogłam zobaczyć jak wyglądało życie i obyczaje ludzi zamieszkujących Małopolskę na początku XX wieku. Jakich używali sprzętów do pracy na roli, czy jakimi zabawkami bawiły się ich dzieci. Wieczorami natomiast kilkakrotnie wychodziliśmy do krakowskich klubów, gdzie doskonale bawiliśmy się przez wiele godzin. Niestety wszystko co dobre szybko się kończy i po tak znakomicie spędzonych dwóch tygodniach musiałam niestety wrócić do szarej rzeczywistości i pożegnać się z moimi nowymi przyjaciółmi.

Po powrocie do domu czas zaczął płynąć mi nieco wolniej. Nie miałam już zaplanowanej każdej wolnej chwili, więc musiałam przyzwyczaić się do nowej sytuacji. Jednak nie pozwalałam sobie na nudę, uprzyjemniałam sobie czas zabawą z moim psem, chodziłam ze znajomymi na basen i wreszcie znalazłam wolną chwilę, aby nadrobić zaległości w czytaniu książek. Kiedy natomiast rodzice mieli wolny dzień jeździliśmy razem na rowerowe wycieczki i zwiedzaliśmy naszą piękną okolicę. Jednak mama i tata przygotowali mi jeszcze jedną niespodziankę o której nie miałam pojęcia. Mianowicie końcem sierpnia wraz z moja kuzynką, ciocią i wujkiem wyjechałam na kilka dni na Słowacje. Przywiozłam stamtąd atrakcyjne pamiątki i wiele wspaniałych wspomnień. Muszę przyznać, że spędziłam tam niezapomniane chwilę.

Podsumowując, sądzę, że z cała pewnością były to najwspanialsze wakacje jakie tylko pamiętam, szczególnie pierwsze dwa tygodnie. Bardzo podobał mi się taki aktywny sposób spędzania czasu, jaki miał miejsce na obozie. Dzięki wyjazdowi do Krakowa miałam okazje poznać wielu ciekawych ludzi, którzy zmienili mój sposób postrzegania świata i dzięki którym zaczęłam inaczej postrzegać bliźnich, stałam się po prostu bardziej otwarta.

Podobne wypracowania do Opowiadanie o wakacjach - opis wakacji