Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Alfred Szklarski„Tomek w krainie kangurów” - napisz list do kolegi dotyczący twojej opinii o bohaterze ostatnio przeczytanej książki

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Drogi Piotrze!

Na wstępie tego listu chciałabym serdecznie Cię pozdrowić i zapytać o zdrowie. Jak mijają ci wakacje w górach? Bo tu, nad morzem pogoda nam nie dopisuje. Całe dnie spędzam w domu i czytam. Ostatnio do ręki wpadła mi ciekawa książka - „Tomek w krainie kangurów” Alfreda Szklarskiego. Głównym bohaterem tej lektury jest tytułowy Tomek - Tomasz Wilmowski. Myślę że gdy Ci o nim opowiem, też będziesz chciał zajrzeć do tego utworu.

Tomek Wilmowski mieszkał w Warszawie wraz ze swoją ciotką - Janiną Karską. Jego matka umarła w kilka lat po ucieczce męża przed rosyjskimi żandarmami za granicę. Tomek od dziecka interesował się geografią. To bardzo przydało się podczas późniejszych przygód. Tomek był niezwykle uzdolnionym i sprytnym chłopcem. Najbardziej podobało mi się kiedy uratował swojego kolegę - Jurka przed pałą z geografii. Tę scenę zapamiętałam dokładnie. Korzystając z okazji, że profesor Krasawcew nie wziął ze sobą okularów, Tomek wyszedł na środek klasy zamiast wyczytanego Jurka i chociaż podstęp się nie udał, Jurek został wybawiony.

Myślę że Tomek to bardzo odważny chłopak. Jego odwaga graniczy z brawurą. Nieraz wprawił mnie w podziw swoją rozwagą rozsądkiem, opanowaniem i sprytem. Jeszcze...

Podobne wypracowania