Moja ulubiona muzyka
JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!
- 4914 wypracowanie - Język polski
- 1594 wypracowanie - WOS
- 2021 wypracowanie - Historia
- 787 wypracowanie - Religia
- 528 wypracowanie - Język angielski
- 58 wypracowanie - Język niemiecki
Ze wszystkich znanych mi gatunków muzycznych trudno jest wybrać jeden, który z całym przekonaniem mogłabym określić jako „mój ulubiony”. Muzyka towarzyszy mi zawsze i wszędzie – w domu, w czasie podróży, a nawet na szkolnych przerwach, kiedy słucham jej na przenośnym odtwarzaczu. Z tego też powodu wybór określonego gatunku zależy od pory dnia, mojego nastroju i okoliczności, w jakich słucham muzyki.
Moje poranki upływają zazwyczaj przy muzyce popularnej granej przez radio, które pomaga mi obudzić się i umila zjadane w pośpiechu śniadanie. Duże stacje radiowe grywają zazwyczaj w tym czasie największe hity ze światowych list przebojów dbając o to, by były to utwory energetyczne i poprawiające humor słuchaczy, dlatego też nie mam potrzeby poszukiwania bardziej odpowiadających mi rytmów i chętnie pozostaję w towarzystwie popularnych piosenkarek i piosenkarzy. Często zdarza mi się także mniej lub bardziej świadomie nucić wszędobylskie utwory, na szczęście jednak muzyka pop ulega na tyle dynamicznym zmianom, że żadna z piosenek nie zdąży mnie znudzić, nim zniknie z codziennych audycji radiowych.
W wolnym czasie najczęściej słucham jednak nieco innej, nie tak dalece zależnej od najnowszych trendów, muzyki, jaką jest reggae i pokrewne mu gatunki. Bardzo odpowiada mi słoneczny, optymistyczny klimat, jaki niosą ze sobą te utwory, nie uciekając jednak od poważnych i bardzo ciekawych treści, pojawiających się niejednokrotnie w tekstach piosenek.
Interesująca jest również historia tego gatunku muzycznego, której znajomość pomaga moim zdaniem głębiej przeniknąć jego istotę i zrozumieć zarówno powód, dla którego utwory brzmią tutaj w ściśle określony sposób, jak i idee rozprzestrzeniane po świecie przez wykonujących reggae artystów. W swoim czasie ów gatunek muzyczny był bardzo ściśle związany z tzw. Ruchem Rastafari, który walczył o równouprawnienie rasowe nie tylko na terenie swojej ojczyzny (Jamajki), ale również we wszystkich innych zakątkach świata, do których docierała owa pogodna muzyka, propagująca cieszenie się życiem i powszechną tolerancję.
Wieczorami do mojego pokoju docierają również standardy muzyki jazzowej, którą bardzo cenią moi rodzice. Kiedyś uważałam ten gatunek muzyczny za zbyt trudny i nużący, zdaje się jednak, że zaczynam już dorastać do stawianych przez niego wymagań, bowiem coraz częściej sięgam po płyty z rodzicielskiego zbioru i bardzo chętnie uczestniczę w jazzowych koncertach, które odbywają się w kawiarniach na starówce naszego miasta.
Za radą mojego szkolnego nauczyciela zaczęłam również słuchać muzyki poważnej, która według naukowców i pedagogów bardzo pozytywnie wpływa na rozwój umysłowy i twórczy młodych ludzi. Spośród twórców tego gatunku najbardziej przypadł mi do gustu Mozart, którego geniusz z każdym dniem doceniam coraz bardziej.
Podobne wypracowania do Moja ulubiona muzyka
- Andrzej Sapkowski - biografia, życiorys
- John Galsworthy - biografia, życiorys
- Juliusz Słowacki „Kordian” - charakterystyka Kordiana
- Antoine de Saint-Exupéry „Mały Książę” - planety. Opis poszczególnych planet i ich mieszkańców
- Alfred Szklarski„Tomek w krainie kangurów” - napisz list do kolegi dotyczący twojej opinii o bohaterze ostatnio przeczytanej książki
- Witkacy „Matka” - problematyka dramatu
- Miguel de Cervantes „Don Kichot” - Motyw wędrówki w „Don Kichocie”. Opracowanie
- Obraz świata pogańskiego i chrześcijańskiego w „Quo Vadis”
- Irena Jurgielewiczowa „Ten obcy” - przyjaźń i miłość są szansą na pokonanie trudności i niepowodzeń życiowych. Rozwiń temat
- Flaubert „Pani Bovary” - charakterystyka Emmy Bovary
- Kazimierz Przerwa-Tetmajer „Ja, kiedy usta...” - interpretacja i analiza wiersza
- Kornel Makuszyński „Szatan z siódmej klasy” - Metoda egzaminowania pana Gąsowskiego - opis, opracowanie
- Julian Ursyn Niemcewicz „Powrót posła” - opracowanie, problematyka
- Aleksander Kamiński „Kamienie na szaniec” - charakterystyka Rudego
- Zofia Nałkowska „Granica” - recenzja książki
- Herakles - opis postaci. Wady i zalety Heraklesa
- Jan Kasprowicz „Dies irae” - interpretacja i analiza utworu
- Alfred Szklarski „Tomek w krainie kangurów” - recenzja książki
- Leopold Staff „Most” - interpretacja i analiza wiersza
- Ian Fleming - biografia, życiorys