Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Clive Staples Lewis „Opowieści z Narnii” - napisz przewodnik po cudach krainy Narnii

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Narnia to wyjątkowa kraina, stworzona przed wiekami przez Wielkiego Lwa, Aslana. Dla jej mieszkańców oczywiście nie ma nic nadzwyczajnego w tym, że mówią ludzkim głosem, choć są zwierzętami, ale dla każdego dziecka, które tu trafi, rzecz to co najmniej osobliwa. A osobliwości w tym świecie jest naprawę wiele.

Czas płynie swoim rytmem, niezależnie od tego, jaki panuje na ziemi. Przekonała się o tym czwórka rodzeństwa, która trafiła tu przez starą szafę. Spędzili tu wiele lat, by potem wrócić do domu profesora, w którym nikt nawet nie zauważył ich zniknięcia.

W Narnii mieszkają różne dziwne stwory, nie brak tu smoków, karłów, olbrzymów czy faunów. Są też różne zwierzęta, jednak poza wyglądem niewiele mają wspólnego z tymi, jakie mieszkają na ziemi. Przede wszystkim dlatego, że mówią ludzkim głosem, mają też ludzkie zainteresowania, problemy i uczucia. Rodzina Bobrów wydaje się zupełnie zwyczajną miłą rodziną, z troskliwą i zapobiegliwą mamą oraz mądrym i opiekuńczym tatą. W Narnii mieszkają też wilki, choć te okazują się nastawione wrogo. Jednak większość mieszkańców jest miłego usposobienia, jak na przykład faun Tumnus, pracowite i uczynne myszy,...

Podobne wypracowania