Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Patrick Suskind - biografia, życiorys

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

O Patricku Süskindzie zrobiło się głośno, kiedy popularność uzyskała jego powieść pt.: „Pachnidło”, spopularyzowana przez ekranizację Toma Tykwera w 2006 roku.

Powieść opowiada o losach Jana Baptysty Grenouille obdarzonego genialnym węchem. Mężczyzna urodzony w najbiedniejszej dzielnicy Paryża, zaczyna odnosić sukcesy zatrudniając się u podstarzałego perfumiarza, jednak los sprowadza go na drogę zbrodni. Jan Baptysta marzy bowiem o wyprodukowaniu najpiękniejszej woni na świecie, jednak dochodzi do wniosku, że sztuka ta będzie możliwa tylko wtedy, jeśli perfuma zawierać będzie ekstrakt z kobiecego ciała. Mężczyzna wybiera więc najpiękniejsze, najbardziej zmysłowe kobiety i uśmierca je, by dać życie niepowtarzalnemu zapachowi.

Sam Süskind urodził się w 1949 roku w Niemczech. Jako swój kierunek na studiach wybrał historię i kształcił się zarówno na uczelni w Monachium, jak i w mieście położonym na południu Francji – Aix–en–Provence. Jest znany przede wszystkim dzięki „Pachnidle”, jednak niewiele osób zdaje sobie sprawę, że w latach 80. XX wieku niesamowitą popularność przyniosła mu sztuka teatralna pt.: „Kontrabasista”. Ten jednoaktowy monolog stał się hitem na skalę krajową i był...

Podobne wypracowania