Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Opis lasu - Opis spaceru po lesie

przyroda, opis

Moim ukochanym miejscem, gdzie najbardziej lubię spędzać swój wolny czas i relaksować się po trudach całego tygodnia jest pobliski las. Jest on piękny o każdej porze roku, jednak ja najbardziej cenię sobie go jesienią. Wtedy staje się on najpiękniejszym miejscem jakie kiedykolwiek widziałam.

Kiedy tak spaceruje ładnym niedzielnym popołudniem i mijam wiele kolorowych drzew, dostrzegam jak zmieniają się one z tygodnia na tydzień. Ich korony przybierają kolory: brązu, żółci i pomarańczowy, a promienie słoneczne pięknie mienią się między liśćmi. Często na swojej drodze spotykam biegające rude wiewiórki, które powoli przygotowują się do nadejścia zimy gromadząc zapasy w swoich dziuplach. Czasami, w oddali widzę leniwe niedźwiedzie,  które ospale podążają do swoich gawr. Najwspanialszym momentem mojej wędrówki jest chwila kiedy dochodzę do pięknego dębu, który stoi w centralnym punkcie lasu. W jego otoczeniu zawsze tętni życie. Cichutko śpiewają różnokolorowe ptaki, a sarny przechadzają się tamtędy w poszukiwaniu pożywienia. Kiedy już nacieszę się tą wspaniałą fauną i florą wracam do domu po mój brązowy, wiklinowy kosz do którego zbieram najróżniejsze grzyby. Ostatnio miałam wiele szczęścia, ponieważ udało mi się nazbierać kilka kilogramów: kurek, borowików i prawdziwków. Ucieszyłam się tym bardziej, że ich smak cenię sobie najbardziej. Później przygotowałam z nich przepyszny i aromatyczny sos, a pozostałą część ususzyłam. Dzięki temu w moim domu przez wiele godzin unosił się piękny zapach skarbów lasu. Mam nadzieję, że uda mi się zatrzymać go jak najdłużej i będzie towarzyszył mi również w długie, mroźne, zimowe wieczory.

Drugim zajęciem, które uwielbiam robić w lesie, jest zbieranie liści, które już opadły z drzew. Dzięki temu, iż w jesiennym lesie jest ich całe mnóstwo mogę czynić to jak najczęściej. Z tak pozbieranych liści później komponuje piękne bukiety lub też w ciekawy sposób składam je tak, że swoim wyglądem przypominają ususzone róże. W lesie można wtedy również znaleść, przepyszne orzechy laskowe, których w mojej okolicy jest całe mnóstwo, a za którymi ja wręcz przepadam. Rosną one obok małego strumyka, po którym często pływają kaczki krzyżówki i piękne ryby. Woda w nim jest niesamowicie czysta, koloru turkusowego. To wszystko sprawia, iż ten krajobraz jest  magiczny, można by nawet rzec bajkowy.

Las jest przepiękny przez cały czas, jednak jak już wspomniałam ja uważam, iż bez wątpienia najwspanialszy jest właśnie jesienią. Wtedy jak nigdy indziej tętni on życiem, a rośliny zmieniają swe kolory i wygląd niezmiernie szybko. Dodatkowo, trudno nie wspomnieć o największym skarbie jesiennego lasu, czyli przepysznych grzybach, które tylko o tej porze roku pojawiają się i cieszą nas swym wspaniałym smakiem.

TAGI: przyroda opis

Podobne wypracowania do Opis lasu - Opis spaceru po lesie