Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Motyw przyjaźni - opracowanie na podstawie „Trzech muszkieterów” Dumasa i innych dzieł literackich

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

„Wszyscy za jednego, jeden za wszystkich” - jak pisał Aleksander Dumas w powieści „Trzej muszkieterowie”. Przyjaźń to duchowa oraz emocjonalna wieź pomiędzy co najmniej dwojgiem ludzi. Jest najsilniejszym uczuciem, zaraz po miłości. Przyjaciel to osoba, która najlepiej nas zna, rozumie i wspiera, zarówno w dobrych jak i złych chwilach. Jego pomoc jest podyktowana jedynie sympatią, jest bezinteresowna.

W „Trzech muszkieterach” mamy do czynienia z prawdziwą przyjaźnią pomiędzy czterema dorosłymi mężczyznami. Już sam tytuł odnosi się do trzech przyjaciół głównego bohatera d’Artagnana : Atosa, Portosa i Aramisa. Łączą ich wspólne zainteresowania, pasja, duma, odwaga oraz miłość do pojedynków i alkoholu. Często wpadają w tarapaty, ale zawsze wychodzą z nich wspólnie. Mogą na sobie polegać w każdej sytuacji. Przyjaźni czterech królewskich muszkieterów nie jest w stanie zakłócić żaden incydent ani intrygi innych ludzi. Przyjaciele mają do siebie bezgraniczne zaufanie, ich więzi opierają się na braterstwie i wzajemnym szacunku.

Przykładem lektury, traktującej o niezwykłej przyjaźni, jest „Mały książę” Antoine de Saint-Exupery'ego. Mały chłopiec podczas...

Podobne wypracowania