Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Tolkien „Hobbit czyli tam i z powrotem” - Opisz jedną z przygód Bilba Bagginsa

Bilbo Baggins to niezwykły hobbit, choć sam o tym nie wiedział, zanim nie spotkał czarodzieja Gandalfa. Wcześniej wiódł spokojne i monotonne życie. Przygody oznaczały dla niego kłopoty i dlatego starł się ich unikać. Jak wszyscy hobbici lubił dobre jedzenie, fajkę i spędzanie miłych chwil na ławeczce. A jednak w jego żyłach płynęła krew czarowników i mimo początkowej niechęci przyłączył się do wyprawy Gandalfa i krasnoludów po skradziony skarb. Wyprawa ta obfitowała w wiele przygód, życie hobbita i jego przyjaciół niejednokrotnie było zagrożone, ale ostatecznie zdołał wyjść z tej przygody cało.

Jedna z niebezpiecznych przygód Bilba była związana ze spotkaniem Elfów, hobbit udowodnił wówczas, że jest odważnym, walecznym i wiernym przyjacielem. Zmęczeni długą wędrówką przyjaciele byli bardzo głodni i marzyli o chwili wytchnienia i dobrym posiłku, kiedy zobaczyli, że w pobliżu odbywa się jakaś uczta, mieli nadzieję, że i oni będą mogli z niej skorzystać. Zbliżali się powoli do oświetlonego i gwarnego miejsca, aż przekonali się, że to uczta elfów. Gdy byli już całkiem blisko światła nagle zgasły i otoczyły ich nieprzeniknione ciemności. Bali się, że mogą to być jakieś czary, ale głód kazał im spróbować...

Podobne wypracowania