Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Moi dziadkowie - dziadkowie i wnuki. Opis

Mój dom skupia pod jednym dachem przedstawicieli trzech pokoleń - moich dziadków, rodziców oraz nas, dzieci. Jest to więc miejsce pełne rozmaitych poglądów i odmiennych wizji rzeczywistości, na które miały wpływ różne życiowe doświadczenia.

Ja i moje rodzeństwo zostaliśmy w dużej mierze wychowani przez dziadków, którzy opiekowali się nami w zastępstwie zagonionych i wiecznie zajętych pracą rodziców. Być może z tego powodu często miewam poczucie, że moi dziadkowie w wielu sytuacjach rozumieją mnie lepiej niż mama lub tato, potrafią także z nieco większą powściągliwością reagować na moje błędy i z większym spokojem tłumaczyć mi w jaki sposób powinnam je naprawiać lub unikać ich w przyszłości.

Młodość moich dziadków przypadła na ostatnie lata drugiej wojny światowej i okres formowania się naszego kraju w nowych warunkach. Wspominają te czasy z nostalgią ze względu na rozmaite młodzieńcze przygody, którymi cieszy się każde pokolenie, pamiętają jednak również ogromne trudności w codziennym życiu, które nastręczał tamten okres. Bardzo często opowiadają nam o swoich doświadczeniach, dając wspaniałe lekcje historii z perspektywy zwykłego człowieka, uwikłanego wbrew swojej woli w rozmaite wydarzenia. Zawsze kładli ogromny nacisk na obowiązek przekazywania tej wiedzy kolejnym pokoleniom, aby starania ich rówieśników o wywalczenie lepszych warunków bytu dla swoich dzieci i wnuków nie poszły w zapomnienie i cieszyły się należnym im szacunkiem.

Jednocześnie moi dziadkowie bardzo zachęcają mnie, moje rodzeństwo i kuzynów, do korzystania z dobrodziejstw współczesnego życia, które nie były im dane w czasach ich młodości. Kibicują nam w zdobywaniu jak najbardziej rozległej wiedzy i z ogromnym zainteresowaniem słuchają opowieści z naszych zagranicznych podróży, starając się jednocześnie w miarę możliwości organizować dla nas rozmaite wycieczki do ciekawych miejsc w Polsce i za granicą, które niosą ze sobą inspirujące i pouczające historie. Nie stronią także od nowinek technicznych, z przyjemnością przechodząc ze stanowiska nauczycieli na pozycję uczniów – ich wnuczęta stanowią dla nich skarbnicę wiedzy o tym, jak odnaleźć się we współczesnym świecie telefonów komórkowych, Internetu itp., z których korzystają z ogromnym zainteresowaniem.

Dziadkowie to jednak nie tylko najznakomitsi nauczyciele i mentorzy, ale także osoby, które chyba każdy człowiek uważa za autorów najcieplejszych wspomnień z dzieciństwa. Moja babcia uwielbiała rozpieszczać całą gromadkę swoich wnucząt rozmaitymi pysznościami, zaś dziadek z niespożytą energią towarzyszył nam w naszych zabawach, wymyślając coraz to nowe i ciekawsze tak, aby znajdującym się pod jego opieką dzieciakom nigdy się nie nudziło.

Moi dziadkowie są też powiernikami wielu rozmaitych tajemnic i małych grzeszków, które lojalnie zatrzymali w tajemnicy przed rodzicami w zamian za obietnicę poprawy. Życie bez ich opowieści, porad i ciągłego rozpieszczania z całą pewnością straciłoby bardzo wiele uroku.

Podobne wypracowania do Moi dziadkowie - dziadkowie i wnuki. Opis