Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Mark Twain „Przygody Tomka Sawyera” - przeżycia chłopców w nawiedzonym domu. Opowiadanie na podstawie książki

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Opuszczony dom w dolinie już od dawna intrygował Tomka. Od pewnego czasu nie było chwili, żeby chłopiec przestał o nim myśleć. Nawet sny przynosiły mu obraz niewielkiej chatki osadzonej gdzieś na uboczu. Tak więc któregoś dnia, młodzieniec postanowił podzielić się swoimi przeżyciami z Huckiem - swoim przyjacielem. Jako że obydwaj byli żądni przygód, nie wahali się z podjęciem decyzji o przeszukaniu tajemniczego miejsca.

Do domu prowadziła wąska ścieżka. Była nieco zarośnięta, co pozwalało sądzić, że od pewnego czasu nie była uczęszczana. Chłopcy przemierzali ją powoli i ostrożnie, a ich kolejne kroki zdawały się być coraz cięższe. Tomek uważnie wpatrywał się w okna, jednak były one zatopione w całkowitym mroku.
- Masz jakąś lampę? - cichutko spytał Hucka.
- Tak, podkradłem mamie - odrzekł przyjaciel - ale musimy się śpieszyć, bo wieczorem mama robi obchód. Jak nie będzie lampki, to może zacząć nas szukać, a lepiej, żeby nikt nie wiedział o naszym skarbie.

Tomek przyznał Huckowi rację skinieniem głowy. Byli już na tyle blisko tajemniczego domku, że nie mogli sobie pozwolić na zbędny hałas. Jeden z chłopców delikatnie przekręcił klamkę i okazało się, że chatka jest otwarta. W środku było jedno wielkie pomieszczenie, na środku...

Podobne wypracowania