Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

„Kochamy wciąż za mało i stale za późno” - czy zgadzasz się z tymi słowami ks. Twardowskiego? Rozprawka

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

„Kochamy wciąż za mało i stale za późno” - słowa pochodzące z wiersza księdza Twardowskiego znajdują odbicie w świecie realnym. Jest to prawda udowodniona zarówno w szarej rzeczywistości, która nas otacza (przykład postaci papieża świętej pamięci Jana Pawła II), jak i na kartach wielu książek prozatorskich i poetycznych w literaturze, nie tylko polskiej, ale i zagranicznej - tej nowszej i tej starszej. W rozprawce tej spróbuje poprzeć powyższą tezę wartościowymi dowodami oraz jednoznacznie uargumentować prawdziwość tego stwierdzenia.

Pierwszym argumentem popierającym słuszność powyższej tezy są losy dwojga kochanków z Werony - Romea i Julii z dramatu Williama Szekspira pod tytułem „Romeo i Julia”. Miłość obojga młodych ludzi wyrastała w ciężkich warunkach i chociaż udało jej się zakwitnąć, została brutalnie zdławiona. Od samego początku jej towarzyszką była nienawiść. Romeo Monteki oraz Julia Kapulet pochodzą ze znienawidzonych sobie rodów. Od pokoleń między obydwiema rodzinami dochodzi do sprzeczek, szarpanin nawet z osobami śmiertelnymi. Waśnie rodów wstrząsają całym miastem. Uczucie, jakie rodzi się w Romeo i Julii jest zakazane. Kochankowie nieustannie muszą walczyć z nienawiścią obu rodzin. W...

Podobne wypracowania