Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Jostein Gaarder „Świat Zofii” - recenzja książki

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

„Świat Zofii” to zdecydowanie najbardziej znana książka Josteina Gaardera. Już sam fakt, że została przetłumaczona na 54 języki i rozeszła się w liczbie niemal 30 000 000 egzemplarzy, świadczy o tym, jak bardzo poczytne jest to dzieło. Może warto się zastanowić co stoi za tak olbrzymim sukcesem komercyjnym tej powieści, a przy okazji dać sobie odpowiedź na pytanie: „czy warto ją przeczytać?”

Człowiek od zawsze zastanawia się, analizuje, snuje różne domysły na temat kształtu świata, praw nim rządzących oraz swojej roli w tym całym systemie. Stereotypowo zostawia się te rozmyślania filozofom, jako zbyt trudne i niepojęte dla przeciętnego człowieka. „Świat Zofii” obala jednak taki typ rozumowania, „dając prawo” do takich wywodów każdemu. Jednak czy nie byłoby cudownie poznać poglądy najważniejszych myślicieli w dziejach ludzkości? Uważam, że każdy udzieli potwierdzającej odpowiedzi, po czym doda, że jest to zajęcie zbyt męczące, ponieważ teksty przez nich stworzone są bardzo trudne w interpretacji. Kamieniem milowym staje się więc książka Josteina Gaardera, która bawiąc uczy. Połączone ze sobą: wątek fabularny i sylwetki największych filozofów, pozwalają każdemu przebrnąć przez ten proces...

Podobne wypracowania