Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Wanda Chotomska „Dzieci Pana Astronoma” - krótkie streszczenie utworu

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Wanda Chotomska to współczesna polska pisarka, autorka wielu książek dla dzieci i młodzieży, a także licznych audycji radiowych i telewizyjnych. Odznaczona przez najmłodszych Orderem Uśmiechu, w swoich utworach poprzez zabawę słowem wywołuje nieoczekiwane skojarzenia.

„Dzieci Pana Astronoma” zostały wydane po raz pierwszy w 1971 roku. Pan Astronom (mieszkający przy ulicy Astronomów) badając kosmos, pewnego dnia wypatrzył, że narodziły mu się dzieci. Bliźniętom nadał imiona: Teleskop i Teleskopka. Gdy tylko dorosły, bliźnięta nauczyły się puszczać lusterkiem zajączki, czym bardzo denerwowały sąsiadów.

Zaalarmowany przez nich Pan Astronom wziął dzieci na wycieczkę. Teleskop i Teleskopka podczas spaceru śpiewały piosenkę o uśmiechu oraz o słoneczku. W trakcie wycieczki dzieci zobaczyły różne wystawy, „samochodów prawie trzysta”, pomniki, straż pożarną, a kiedy zmęczenie dało się rodzince we znaki Pan Astronom w kawiarni zamówił lemoniadę oraz lody poziomkowe. Podczas przerwy na posiłek tata wytłumaczył bliźniętom, skąd się bierze ciepło i światło słoneczne oraz powiedział, że to słońcu zawdzięczamy istnienie życia na ziemi. Kiedy rodzinka wróciła do domu, Teleskopka wymyśliła, że napisze wraz...

Podobne wypracowania