Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Kartka z pamiętnika Robinsona Crusoe

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Zdarzyła się rzecz niesłychana. Kiedy już myślałem, że jedyne, co mogę zrobić to modlić się do Boga i prosić Go o przebaczenie wszystkich grzechów, z opuszczeniem moich kochanych rodziców na czele, nie wiedząc kiedy, została mi odebrana świadomość.

Prawdopodobnie jeden z masztów uderzył mnie w skroń podczas tego najstraszniejszego sztormu mojego życia. Nigdy jeszcze nie widziałem fal tak wysokich, morza tak wzburzonego, a ludzi tak przerażonych. Wiatr miotał statkiem jak papierową łódeczką, łamiąc maszty i zalewając pokład morską pianą. Można opisać to tylko jednym słowem: apokalipsa! Widziałem moich serdecznych przyjaciół wypadających za burtę, tonących w czarnych odmętach lub porywanych przez fale.

Pamiętam, że przylgnąłem do jakiejś poręczy przygotowany na najgorsze. Myśli płynęły przez moją głowę szybką strugą... to wzburzając się, to gasnąc. Myślałem o moich rodzicach, których zostawiłem bez pożegnania, gnany młodzieńczą porywczością, która zawiodła mnie tutaj – na sam środek wzburzonego oceanu, z którego mogę już nigdy nie wrócić… Myślałem o moim dzieciństwie – dostatnim i beztroskim, w którym nie potrafiłem się odnaleźć, żądając ciągłych przygód i nowych wrażeń.

Chwilami,...

Podobne wypracowania