Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Mój wolny czas - co można robić w wolnym czasie

Mój wolny czas spędzam na różne sposoby. Mam wiele zainteresowań, dlatego nigdy się nie nudzę. Moim ulubionym zajęciem jest czytanie książek. Czytam głównie powieści fantastyczne, przygodowe, historyczne czy też obyczajowe. Moją ulubioną książką jest pierwsza część trylogii Johna Reuela Ronalda Tolkiena „Władcy pierścieni” pod tytułem „Władca pierścieni: Drużyna pierścienia”. W wolnym czasie bardzo często powracam do lektury tejże wciągającej książki o przygodach hobbita Frodo Bagginsa oraz o odwiecznej walce dobra ze złem. Najpiękniejsze, co ukazane jest na kartach tomu, to przykład prawdziwej przyjaźni.

Mój wolny czas spędzam również na pisaniu. Lubię opowiadać najróżniejsze historie, historyjki oraz anegdoty. Są to najczęściej sceny z życia, które mam okazję widzieć na ulicach miasta, w którym mieszkam. Często sceny te łączę ze sobą w większe fragmenty i tworzę w taki sposób opowiadania. Lubię wymyślać historie ludzi, których obserwuję. Zastanawiam się wtedy, co się dla nich liczy, jakie mogą mieć problemy i co może ich cieszyć. W taki sposób powstają historie przepełnione zwykłymi spostrzeżeniami dotyczącymi rzeczywistości.

Od kilku miesięcy wolny czas wypełniam także moją nową pasją – fotografowaniem. Uwielbiam podróżować. Zawsze, kiedy jest odpowiednia pogoda, zabieram ze sobą do podróżnego plecaka aparat fotograficzny. Robię wtedy zdjęcia – głównie krajobrazom oraz pejzażom czy elementom architektonicznym. Lubię również uwieczniać portrety ludzi, których nie znam, a także sytuacje, w jakich się znajdują. Moim ulubionym tematem jest gra światła i cieni. Uważam, że za pomocą zdjęcia można przedstawić historię każdego człowieka, a zabawa w fotografa jest z pewnością dobrym sposobem na naukę spostrzegawczości oraz na spędzenie wolnego czasu całkowicie kreatywnie i swobodnie – bez ograniczeń.

Chwile „wolnego” zapełniam sobie również lekcjami gry na pianinie oraz flecie. Zawsze lubiłam muzykę. W dzieciństwie rodzice zapisali mnie na lekcje gry na pianinie. Kiedy się nudzę, zaczynam przygrywać całej rodzinie klasyczne melodie. Moim ulubionym utworem jest „Canon” Pachelbela. Na flecie natomiast mogę zagrać utwory bardziej skoczne, rytmiczne, akurat na tym instrumencie jest możliwość improwizacji. Lubię tworzyć muzykę, od czasu do czasu sama komponuję proste linie melodyczne, ale raczej skupiam się na graniu klasyków gatunku.

Oczywiście lubię spędzać mój wolny czas z przyjaciółmi, znajomymi, czy zawierać nowe znajomości z ciekawymi, intrygującymi ludźmi. W kilka osób wychodzimy najczęściej do naszego ulubionego pubu, gdzie mile spędzamy czas na pogawędkach o tym, co się wydarzyło w ciągu ostatniego tygodnia. Lubimy także siedzieć na Starym Rynku, kiedy pogoda dopisuje. Szczególnie dużo czasu spędzamy w ten sposób, gdy słońce grzeje bardzo mocno.

Wszyscy z naszej paczki lubią czytać. Zdarza się nam rozkładać koc na wybrukowanym placu i rozstawiać piknikowy zestaw wraz z naszymi ulubionymi książkami obok. Często się wtedy wymieniamy się tytułami, które ostatnio przeczytaliśmy. Dzięki temu poszerzamy nasze horyzonty. Czasami organizujemy samotne wypady w różne strony Polski. Całą paczką potrafimy wybrać się do Krakowa autostopem czy pieszo do pobliskich miast.

Szczególnie w wakacje wyjeżdżamy nad jezioro, a w tym roku udało nam się wyjechać na kilka dni nad Morze Bałtyckie. Lubimy zwiedzać, łączą nas zainteresowania, dlatego jesteśmy w stanie przebywać ze sobą niemal bez przerwy. Myślę, że taki sposób spędzania czasu – zabawa z przyjaciółmi jest najlepszym z możliwych, najbardziej wartościowym i pożytecznym.

Podobne wypracowania do Mój wolny czas - co można robić w wolnym czasie