Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Kain i Abel – streszczenie opowieści biblijnej

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!


Opowieść z Księgi Rodzaju opisuje historię dwóch braci. Jeden z nich dopuścił się karygodnego czynu i w ten sposób sprzeciwił się Bogu.

Bracia byli synami pierwszych ludzi na Ziemi, Adama i Ewy. Rodzicie ucieszyli się, że Pan obdarzył ich męskimi potomkami. Chłopcy rośli zdrowo i dobrze im się żyło. Gdy byli starsi zaczęli pomagać w prowadzeniu gospodarstwa. Abel zajmował się wypasaniem trzody, natomiast Kain uprawiał rolę. Obydwaj co jakiś czas składali Bogu ofiarę, jako wyraz wdzięczności i miłości. Pewnego razu Pan nie spojrzał na dary Kaina, zachwycał się tylko ofiarą drugiego brata. Kain bardzo zasmucił się z tego powodu, ale Bóg powiedział mu, żeby postępował dobrze i mądrze, a wtedy nie zazna smutku ani frasunku. Mężczyzna nie zrozumiał przestrogi Pana. Pełen zawiści, podstępem zaciągnął Abla na pole, a tam rzucił się na niego i zabił. Stwórca wówczas zapytał go o brata, ale morderca bojąc się kary zaczął kłamać. Pan jednak widział wszystko, także i okrutną zbrodnię i postanowił, że zostanie ona ukarana. Bóg przeklął Kaina i jego ziemię, która od tej pory miała już nie wydawać żadnych plonów. Zbrodniarz stałby się więc tułaczem i byłby zmuszony do poszukiwania nowego miejsca, w którym założyłby...

Podobne wypracowania