Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Adam Bahdaj „Telemach w dżinsach” - charakterystyka bohaterów

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Głównym bohaterem powieści jest piętnastoletni Maciek Łańko, który mieszkał w Jerzmanowie. Wychowywał się on bez rodziców. Kiedy był małym chłopcem opuścił go ojciec, a niedługo potem zmarła matka. Bohater mieszkał więc u przyjaciół domu. Poznajemy go jako wrażliwego, a jednak bardzo samodzielnego młodzieńca. Jego największym marzeniem jest odnalezienie ojca i poznanie prawdy o swojej rodzinie. Chłopiec robi wszystko, aby ten cel osiągnąć.

Nie zważając na przeciwieństwa oraz niebezpieczeństwo wyrusza w samotną podróż. Przeżywa wiele niesamowitych przygód. Chociaż na jego drodze pojawiają się kłopoty, zawsze szczęśliwie udaje mu się wyjść z opresji. Jest bohaterem naprawdę odważnym, przecież nie każdy młody człowiek zdecydowałby się na podróż w nieznane. Widzimy także jego spontaniczność, dzięki której szybko umiał podejmować decyzję. Uważam jednak, że nie należy nazywać go nieodpowiedzialnym. Może nie postąpił zbyt mądrze, ale po prostu chciał odszukać ojca i spełnić swoje marzenia. Maciek był osobą serdeczną i otwartą. Dzięki swojemu miłemu usposobieniu z łatwością zawierał nowe przyjaźnie, które często okazywały się naprawdę wartościowe. Za jego ogromną zaletę uważam optymizm i pozytywne nastawienie do ludzi...

Podobne wypracowania