Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Kartka z pamiętnika Odyseusza

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

02.05  - trzeci rok podróży

Trzy dni bawiliśmy na wyspie króla wiatrów, Eolii. Atmosfera tutaj panująca była wspaniała, kto by się spodziewał, że Eol okaże nieznanym podróżnikom tyle serca i dobrej woli. Po tej całej sprawie z Polifemem… chociaż swoją drogą, nigdy bym nie przypuszczał, że trochę wina sprawi, że tak łatwo będzie pokonać tego odrażającego ludożercę! Przypalone oko niech mu zawsze przypomina o osobie, która okazała się sprytniejsza od niego ha ha. Co innego tutaj… Król wiatrów to bardzo porządny człowiek, wie, jak bardzo zależy mi jak najszybszym powrocie do domu i ukochanej. Ach, trochę będzie szkoda opuszczać tę gościnną i przyjazną wyspę. I ten prezent od Eola… wszystkie złe wiatry znajdują się w worze, który dzierżę ja! Przecież to niesamowite! Można powiedzieć, że nic nie stanie mi na przeszkodzie w szybkim powrocie do domu. W każdym razie na pewno nie będą to nieprzychylne wiatry! 

Kiedy z załogą postanowiliśmy opuścić wyspę, nie ukrywam, było wszystkim trochę smutno, ale przecież wracaliśmy do ojczyzny, do naszych żon, matek i dzieci! Och, wszystko układało się tak dobrze, tak dobrze! Gdy pożegnaliśmy się z Królem wiatrów, niezwłocznie obraliśmy...

Podobne wypracowania