Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Tolkien „Hobbit, czyli tam i z powrotem” - portret Bilba Bagginsa i cechy osobowości, które pozwoliły mu przetrwać niebezpieczne przygody

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Bilbo Baggins był hobbitem, czyli małym człowiekiem, mniejszym od krasnala, ale większym od liliputa. Bohater miał pękaty brzuch, ubrany był kolorowo i chodził boso, ponieważ stopy hobbitów mają twardą skórę. Hobbici mają wesołe twarze, poczciwe usposobienie, często się śmieją i dużo jedzą. Taki też był Bilbo Baggins. Bohater miał 50 lat, ale to dość młody wiek jak na hobbita.

Bilbo zamieszkiwał ziemną norkę, bardzo przytulnie urządzoną, ponieważ lubił wygody. Norka znajdowała się na zboczu pagórka, z jednej strony jej okna wychodziły na rzeczkę, jaka płynęła u stóp pagórka. Z drugiej strony tunele kończyły się ślepo. Norka miała okrągłe drzwi i mnóstwo pomieszczeń.  Sam Bilbo był dość zamożnym hobbitem, wiódł bardzo spokojne życie pozbawione gwałtownych wydarzeń. Wszyscy hobbici zamieszkujący okolice Pagórka znani byli ze swojego spokoju, zamiłowania do wygodnego życia, nie sprawiali niespodzianek i nie zaskakiwali nikogo.

Tę sielankową egzystencję zakłócił pewnego dnia Gandalf, proponując hobbitowi wyprawę w dalekie strony, razem z krasnoludami. Dlaczego Gandalf zaproponował to znanemu ze spokojnego usposobienia przedstawicielowi rodu Bagginsów? Otóż matką Bilba była Belladonna Tuk,...

Podobne wypracowania