Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Opis miejsca - opis Akademii Pana Kleksa. Jan Brzechwa „Akademia Pana Kleksa”

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Tytułowa akademia z powieści Jana Brzechwy to miejsce, w którym uczniowie spędzają czas w bardzo miły sposób. Lekcje są ciekawe i pełne różnego rodzaju niespodzianek. Czas mija głównie na zabawie, chociaż Pan Kleks nie pozwala swoim podopiecznym się lenić. Na pewno wszyscy zastanawiają się jak wyglądało to fantastyczne miejsce.

Akademia Ambrożego Kleksa mieściła się w pewnym mieście przy ulicy Czekoladowej, w wielkim parku pełnym zieleni. Cała była otoczona wielkim murem,w którym znajdowały się furtki do innych bajek. Za ogrodzeniem można było odnaleźć naprawdę fascynujące miejsca, chociażby dąb ze schodkami prowadzącymi w dół. Sam budynek był stworzony z kolorowych cegiełek. Na parterze mieściły się sale lekcyjne, piętro wyżej jadalnia oraz sypialnie, a na najwyższym poziomie znajdowały się sekrety Pana Kleksa, do których nikt nie miał dostępu, a sam właściciel wchodził tylko przez komin.

W Akademii mogli uczyć się tylko chłopcy o imionach rozpoczynających się na „A”. Wyjątek stanowił tylko szpak Mateusz, ale on przecież nie był uczniem. Często nawet zastępował on Pana Kleksa, gdy ten udawał się do pobliskiego ogrodu.

Jednak najbardziej fascynujące były tajemnicze przyrządy właściciela tej nietypowej...

Podobne wypracowania