Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

„Mały Książę” Antoine de Saint Exupery' ego - czym różni się od innych lektur?

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

„Mały Książę” to opowieść o niezwykłym przybyszu z innej planety. Tytułowym bohaterem jest mały chłopiec, który podczas swojej wędrówki odwiedza różne planety, a w końcu przybywa także na Ziemię. Podroż pozwala chłopcu poznać świat dorosłych, którego jednak nie może zrozumieć. Pobyt na Ziemi kończy wędrówkę Małego Księcia. Odejście chłopca jest tak niezwykłe, jak całe jego życie. Zostawia na Ziemi swoje ciało twierdząc, że nie może zabrać go ze sobą w podroż powrotną. Czy Mały Książę umiera?

Utwór Antoine de Saint Exupery' ego różni się od innych książek dla dzieci. Przede wszystkim nie ma tu akcji wypełnionej cudownymi przygodami bohaterów. Mały czytelnik podąża śladami chłopca z innej planety, który wygląda jak zwykłe dziecko. Inna planeta, z której pochodzi bohater, nie może być postrzegana jako rzeczywiste ciało niebieskie. Jest to metafora dziecięcego świata, który tak bardzo różni się od świata dorosłych. Jego podróż to próba dorośnięcia, próba wejścia w inne życie. Taka przeprawa czeka każde dziecko i nigdy nie jest ona łatwa. Autor, chcąc przekazać prawdę o dorastaniu, w metaforyczny sposób pokazuje dwa światy- świat dzieci i świat dorosłych....

Podobne wypracowania