Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Adam Bahdaj „Telemach w dżinsach” - streszczenie

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Książka opowiada historię piętnastoletniego chłopca, Maćka Łańko. Bohater wyrusza w niesamowitą podróż i przeżywa ciekawe przygody.

Maciek urodził się w Jerzmanowie. Jako mały chłopiec stracił matkę, dlatego też wychowywał się u ciotki Frani. Kiedy zginęła w pożarze fabryki, dzieckiem zaopiekowali się pan Sielicki oraz pani Telichowska. O ojcu bohater nie wiedział prawie nic, ponieważ mężczyzna opuścił rodzinę, kiedy Maciek był mały. Syn znał tatę jedynie z fotografii, którą dawno temu znalazł u cioci Frani.

Pewnego dnia Maciek siedział w stołówce i oglądał telewizję. Zupełnie niespodziewanie na ekranie ujrzał znajomą twarz. Po chwili zorientował się, że mężczyzna ten bardzo przypomina jego ojca. Wówczas postanowił, że odnajdzie go i pozna. Zaczął wypytywać różnych ludzi o tatę, aby zebrać jak najwięcej potrzebnych mu informacji. Wiele osób chwaliło jego ojca, uważało, że był to dobry człowiek. Maciek rozpłakał się, ponieważ przez te wszystkie lata czuł się naprawdę samotny. Wkrótce wyruszył w podróż, której celem było odszukanie ojca. Chłopiec wykupił bilet pociągowy i pełen nadziei udał się nad morze, do Ełku. W pociągu poznał Romea, przebiegłego i chytrego bohatera. Wykorzystuje on Maćka i chłopiec...

Podobne wypracowania