Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Adam Bahdaj „Podróż za jeden uśmiech” - problematyka powieści

Książka Bahdaja przedstawia czytelnikowi zabawną podróż Poldka i Dudusia. Są oni kuzynami, którzy muszą samodzielnie dotrzeć nad morze. W czasie podróży czeka na nich wiele przygód.

Chłopcy zgubili bilety na pociąg i dlatego musieli podróżować autostopem. Początkowo Duduś był niechętny temu pomysłowi, ale wreszcie dał się namówić. Tak oto rozpoczęła się niesamowita przygoda bohaterów. Chłopcy łapali okazję i kolejne kilometry pokonywali dzięki uprzejmym kierowcom. Pewnego razu trafili do Sandomierza, gdzie wakacje spędzała grupa dzieci na kolonii. Poldek i Duduś przyłączyli się do nich, aby miło spędzić czas. Innym razem poznali pewną kobietę, która tak jak oni podróżowała autostopem. Twierdziła, że jest najlepsza w zatrzymywaniu kierowców i dlatego postanowiła podróżować razem z małymi bohaterami. Chłopcy nazywali ją ciocią Ulą i bardzo cieszyli się z nowego towarzystwa. Ostatecznie Poldkowi i Dudusiowi udaje się dotrzeć na wakacje do Międzywodzia i mogą radośnie spędzić letni czas.

Utwór pokazuje nam dwóch zupełnie różnych bohaterów. Poldek jest odważny zaradny, ale też trochę łobuzowaty, nie lubi się uczyć. Natomiast Duduś to grzeczny i poukładany chłopiec,...

Podobne wypracowania