Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Jonathan Swift - biografia, życiorys

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Jonathan Swift urodził się 30 listopada 1667 roku w Dublinie. Wychowywała go tylko matka, ponieważ ojciec zmarł, zanim jeszcze pisarz przyszedł na świat. Edukacją Swifta zajął się wujek, który pilnował, aby chłopiec zdobył odpowiednie wykształcenie.

Na początku pisarz pobierał naukę w Kinnkenly Collage, ponieważ tam wysłał go wuj. Następnie studiował na Uniwersytecie w Dublinie. Otrzymał tam tytuł licencjata. Było to w roku 1868. Po skończeniu nauki pisarz objął funkcję osobistego sekretarza oraz asystenta Williama Temple'a. Do jego zadań należało między innymi towarzyszenie pracodawcy w codziennych sprawach oraz spisywanie jego wspomnień. Nie spędził tam jednak zbyt wiele czasu. Później poświęcił się podróżom i rozwijał swoje umiejętności. W roku 1692 zdobył tytuł magistra na uczelni w Oxfordzie.

Kilka lat wcześniej zamieszkał w Moor Park. To właśnie tam poznał małą, ośmioletnią dziewczynkę, która wywarła ogromny wpływ na jego życie. Estera była córką znanego kupca, Edwarda Johnsona. Swift opiekował się dzieckiem, pełnił rolę nauczyciela, przewodnika i mentora. Jednak badacze jego biografii nie są pewni, jakie tak naprawdę relacje łączyły go z małym, ale niezwykle urodziwym dzieckiem. Po jej śmierci napisał książkę, która...

Podobne wypracowania