Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Miguel de Cervantes „Don Kichot” - charakterystyka Sancho Pansy

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Sanczo Pansa był sąsiadem Don Kichota z La Manczy. Jako, że był biednym wieśniakiem skusił się na propozycję rycerza i został jego giermkiem. W zamian za to miał otrzymać wyspę. Zostawił więc żonę i gospodarstwo aby wyruszyć ze szlachcicem w świat w poszukiwaniu przygód, sławy i bogactw.

Giermek jest mężczyzną niskim, krępym i pękatym niczym miech. Jeździ na osiołku, a brzuch zwisał mu do ziemi. Autor porównuje jego wygląd do bulwiastego ziemniaka, przyziemnej naci czy przysadzistej oliwki. Był zupełnym przeciwieństwem swego pana. Był osobą rozmowną i  żywą. Na pewno nie był zamknięty w sobie. Z wielkim upodobaniem wygłaszał sądy, dzielił się swoimi spostrzeżeniami, uczuciami i odczuciami.

Z całą pewnością możemy o nim powiedzieć, że był realistą. Żył normalnym życiem. Widział rzeczy takimi, jakimi w rzeczywistości były. Początkowo starał się przekonać Don Kichota, że to co widzi jest fikcją a świat w rzeczywistości wygląda inaczej. Tak było gdy rycerz walczył z wiatrakami, spędzał czas w gospodzie czy „spotykał” Dulcyneę. W prawdziwym świecie, tym, w którym żył giermek wszystko było o wiele mniej skomplikowane, a przede wszystkim realistyczne.

Pansa z zasady lubił narzekać. Wiele rzeczy mu nie odpowiadało i doskwierało...

Podobne wypracowania