Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Ferenc Molnar „Chłopcy z Placu Broni” - Motyw przyjaźni w „Chłopcach z Placu Broni”. Opracowanie

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Powieść Ferenca Molnara pod tytułem „Chłopcy z Placu Broni” to wspaniała historia młodych chłopców, którzy dorastając, odkrywają świat niezwykłych wartości. Książka ta jest jedną wielką pochwałą honoru, odwagi oraz jakże ważnej dla wszystkich bohaterów przyjaźni.

To właśnie ona związuje głównych bohaterów ze sobą. Dobrze czują się w swoim towarzystwie, wiedzą że mogą na siebie liczyć. Najbardziej charakterystycznym przykładem przyjaźni w książce Ferenca Molnara jest więź pomiędzy Janoszem Boką a Erno Nemeczkiem. Nemeczek darzy starszego kolegę i przywódcę chłopców z Placu Broni bezgranicznym zaufaniem. Jest to dla niego idol, a jednocześnie starszy brat. Nemeczek w każdej sytuacji słucha się Boki, bez szemrania słucha jego rozkazów, wierzy w mądrość starszego kolegi.

Boka nigdy nie pozostawia Nemeczka samemu sobie i jako jedyny spośród wszystkich bawiących się na Placu Broni, opiekuje się młodym szeregowcem, najmłodszym przyjacielem. Pozostaje przy nim, gdy przeziębiony Ernest umiera. Przewodniczący bardzo to przeżywa, jest wzruszony: „Zdawał sobie sprawę, że to już koniec, że za chwilę… Przestało się liczyć iż jest wodzem zwycięskiej armii, nie wstydził się, że po raz pierwszy...

Podobne wypracowania