Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Clive Staples Lewis „Opowieści z Narnii” - recenzja powieści

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

„Opowieści z Narnii” C.S. Lewisa to książka o dwóch równoległych światach, prawdziwym, realnym oraz fantastycznym. Autor opisuje przygody czwórki dzieci, które schroniły się przed wojną i bombardowaniami zagrażającymi Londynowi w wiejskim domu profesora, znajomego rodziny. W jednym z pokoi dzieci odnajdują starą szafę, przez którą przedostają się do tajemniczej krainy, Narnii. Panuje tam wieczna zima, a to z powodu rządów złej Białej Czarownicy, która terroryzuje mieszkańców. Pozbawić ją władzy mogą tylko ludzcy potomkowie, dwie dziewczynki i dwóch chłopców. Rodzeństwo – to właśnie dwie siostry i dwóch braci. Ale nie wszystko idzie zgodnie z planem.

„Opowieści z Narnii” sprawdzają się jako baśń fantastyczna: Narnię wypełnia cały zastęp dziwnych postaci, zwykłych zwierząt ale także wilkołaków, elfów, faunów czy olbrzymów. Biała Czarownica posługuje się tajemną mocą, zamienia nieposłusznych poddanych w kamienie. Do Narnii przechodzi się przez starą szafę, zamieniając lato, panujące w świecie ludzi, na zimę w Narnii. Pobyt w tej krainie nie powoduje upływu czasu w świecie ziemskim. Generalnie, powieść Lewisa jest zgrabnie napisana i wciągnie...

Podobne wypracowania