Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Opis Świąt Wielkanocnych

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Święta Wielkanocne są najważniejszym okresem dla wyznawców religii chrześcijańskiej. To czas zwycięstwa nad śmiercią i mocami piekielnymi, dlatego wszyscy zobligowani są do radości. Bardzo wesoły jest także sposób ich obchodzenia, ale nim to nastąpi, konieczne jest przypomnienie męki Jezusa Chrystusa.

Wielki Czwartek i Wielki Piątek to dni upamiętniające ostatnie ziemskie chwile Jezusa. Chrześcijanie wtedy pojawiają się w kościele, by być świadkami obrządków związanych ze śmiercią Syna Bożego. W pierwszy z tych dni odbywa się msza święta, podczas której wspominana jest ostatnia wieczerza. Natomiast w Wielki Piątek w kościele nie odbywają się msze, a ludzie przychodzą na drogę krzyżową lub inne modlitwy upamiętniające męczeńską śmierć Jezusa Chrystusa. Wieczorną mszą w Wielki Czwartek rozpoczyna się tzw. Triduum Paschalne, czyli najważniejsze misterium w religii katolickiej - to przeżywanie Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Chrystusa.

Wielka Sobota jest dniem, podczas którego w kościołach trwa adoracja Grobu Pańskiego. Jednakże najważniejszym wydarzeniem jest poświęcenie pokarmów - tzw. święconki. W koszyczkach znajduje się głównie żywność, która symbolizuje powrót do życia. Są to m.in. pięknie zdobione...

Podobne wypracowania