Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Krystyna Siesicka „Zapałka na zakręcie” - Dlaczego warto przeczytać książkę Krystyny Siesickiej?

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

„Zapałka na zakręcie” Krystyny Siesickej opowiada o niełatwej relacji dwojga młodych ludzi. Pierwsze wydanie książki ukazało się w 1966 roku. Mimo, że od tego czasu minęło ponad 40 lat, to treści w niej zawarte są wciąż aktualne.

Dwoje nastolatków, Mada i Marcin, poznaje się podczas wakacji spędzanych w Osadzie, miejscu, gdzie przyjeżdżają ludzie zmęczeni gwarem miasta. Początki ich znajomości są trudne. Marcin okazuje się wycofanym, zamkniętym chłopcem, a Mada dumną dziewczyną. Wciąż poszukują swego towarzystwa, jednak ich spotkania przepełnione są nieufnością i pełne niedopowiedzeń. Początkowo poznajemy tylko emocje Mady. Z jej rozmów z koleżanką oraz z prowadzonego ze samą sobą dialogu, dowiadujemy się o narastającym w niej uczuciu do Marcina. Chłopak jednak wciąż utrzymuje dystans. W pewnym momencie zmienia się narrator. Teraz to Marcin informuje czytelnika o swoich przeżyciach.

Po powrocie do Warszawy Marcin wciąż szuka Mady. Ona również nie przestała o nim myśleć, mimo że ich pożegnanie w Osadzie było chłodne. Przypadkowe spotkanie na przystanku autobusowym staje się początkiem relacji pełnej zarówno niepokoju jak fascynacji i miłości.

Poznajemy również przeszłość chłopca, która wciąż piętnuje wszystkie...

Podobne wypracowania