Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Astrid Lindgren „Dzieci z Bullerbyn” - opracowanie książki

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

„Dzieci z Bullerbyn” to książka Astrid Lindgren opowiadająca o losach sześciorga dzieci mieszkających w trzech zagrodach – Zagrodzie środkowej, Zagrodzie północnej oraz Zagrodzie południowej. Głównymi bohaterami powieści szwedzkiej pisarki są: Lisa, Lasse i Bosse Erikson, Britta i Anna Andersson oraz Olle z Zagrody południowej. siedmioletnia Lisa jest narratorem powieści. Opowiada ona o życiu w tych trzech zagrodach, o wydarzeniach w szkole, życiu i zabawach wszystkich dzieciaków, o ich marzeniach, wyobrażeniach i wielkich planach.  

Książka Astrid Lindgren jest świetną syntezą zachowań dzieci, jest też wspaniałą opowieścią o szczęśliwym dzieciństwie, o przyjaźni i sile miłości rodzeństwa. Od o wiele młodszych możemy nauczyć się wielu ciekawych rzeczy, z powrotem przenieść się do świata naszych marzeń. W prosty sposób, bo dzięki relacji siedmioletniej Lisy, dowiadujemy, się jak młody człowiek postrzega otaczającą go rzeczywistość. To żywe dziecko pełne niespotykanych pomysłów. Jest wesoła, cieszy się życiem, swój wolny czas uwielbia spędzać w towarzystwie Anny i Britty. To jej przyjaciółki. Każde dziecko ma jakieś zainteresowanie, które je wyróżnia spośród innych. Są diametralnie...

Podobne wypracowania