Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Opis lata

lato, pory roku, opis, opis moich wakacji, przyroda

Lato kojarzy się każdemu z nas z beztroską wakacji i błogim spokojem, poczuciem wolności od obowiązków, nauki i porannego dzwonienia budzików. Jest to dla mnie czas miłego rozleniwienia i oddania się przyjemnościom obiecywanym przez chłodną wodę morza lub jeziora, pełne słońca plaże i sprzedawców lodów na patyku.

Najważniejszym elementem letniego krajobrazu jest wypełniające go całkowicie światło, które każdego ranka budzi mnie swoim przyjemnym ciepłem i niesioną przez siebie energią. Rozlewa się po ulicach, wchodzi na ludzkie twarze i wykrzywia je w najzabawniejsze sposoby, w tajemniczy sposób ozdabiając je zawsze w uśmiechu. Nadaje blasku bujnej zieleni, zamienia piasek w złoty pył, dodaje energii i ochoty do zabawy.

Nieodłączny towarzysz lata w postaci jaśniejącej na błękitnym niebie kuli jest też przyjacielem rozkwitającej przyrody i niesionych przez nią darów. Lato ma bowiem dla mnie smak pachnących truskawek, czereśni i zrywanych w przyjemnym cieniu leśnych jagód. Owoce dojrzewające w pełnym słońcu mają w sobie pewien nieuchwytny aromat, jakby przenikające je promienie zostawiały w ich miąższu swój zapach i słodycz. Co dałoby się porównać do objadania się zerwanymi prosto z drzewa wisienkami, leżąc na rozkosznie miękkiej trawie w chłodnym cieniu?

Dźwiękiem lata pozostanie dla mnie jednak szum morza i przyjemny gwar pełnej turystów plaży. Trudno jest mi wyobrazić sobie wakacje bez tej melodii, bez egzotycznego, brązowego koloru skóry i uroczych piegów, jakie każde lato zostawia mi jako pamiątkę na ponure, ciche wieczory jesieni i zimy. Nadmorskie wakacje stały się także początkiem wielu moich przyjaźni, dlatego lato jest dla mnie również symbolem otwarcia się na innych ludzi, czasem wielogodzinnych pogawędek.

Jest to moja ulubiona pora roku, na którą czekam zawsze z ogromną niecierpliwością i utęsknieniem. Kocham lato nie tylko ze względu na przyjemności, które ze sobą niesie, ale także za poczucie spełnionego obowiązku, jakiego przypieczętowaniem jest zawsze szkolne świadectwo, otwierające oficjalnie najcudowniejszy okres roku.

Podobne wypracowania do Opis lata