Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Ferenc Molnar „Chłopcy z Placu Broni” - charakterystyka Ernesta Nemeczka

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Jednym z głównych bohaterów powieści Ferenca Molnara jest Ernest Nemeczek. Należy do obozu chłopców z Placu Broni, jest spośród wszystkich najmłodszy i od zawsze był popychadłem. Ma jasne włosy, jest bardzo szczupły, zwykle wszyscy dookoła traktowali go jak powietrze. Na Placu Broni jako jedyny był szeregowym. Nie lubił być w centrum uwagi, peszyło go to:

„Mały Nemeczek uświadomił sobie, że oto skupia się na nim cała uwaga kolegów. Była to dla niego rzadka okazja i dlatego zdenerwował się. Chłopcy traktowali go zwykle jak powietrze. Był za hętkę-pętelkę, nie liczył się, jak jedynka w matematyce, która ani mnoży, ani dzieli. Nikt się nie przejmował tym szczupłym, wątłym chłopcem, jakby stworzonym na kozła ofiarnego. Nemeczek zaczął mówić i koledzy otoczyli go ciasnym kołem”.

Chociaż Nemeczek jest najmłodszym spośród wszystkich, to on wykazuje się największą determinacją i odwagą w próbie obrony własnej „małej ojczyzny”, którą kocha szczerze, jest do niej bardzo głęboko przywiązany. Swoją odwagą wykazuje się podczas samotnej wyprawy do Ogrodu Botanicznego - siedziby wrogów - Czerwonych Koszul. Pomimo strachu staje na wysokości zadania.

Demaskuje zdrajcę wśród...

Podobne wypracowania