Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania
weekendowo.pl

Arkady Fiedler „Dywizjon 303” - opracowanie

„Dywizjon 303” to książka Arkadego Fiedlera, która łączy w sobie cechy reportażu oraz literatury pięknej. W dziele tym, na tle autentycznych wydarzeń historycznych zostaje opowiedziana wspaniała historia o polskich lotnikach.

Akcja powieści toczy się w Wielkiej Brytanii podczas bitwy o Anglię (lipiec – październik 1940 r.). Wśród walczących znajdowali się także żołnierze pochodzący z kraju, który był pierwszym celem niemieckiej agresji. Walcząc po stronie angielskiej, nie tylko dawali świadectwo wielkiego bohaterstwa, ale pokazywali także, że można odeprzeć nazistowskie wojska.

Polscy lotnicy zostali w powieści przedstawieni jako idealni żołnierze. Ich postawa pełna była heroicznej odwagi, a w razie konieczności odznaczali się gotowością, by oddać życie za wolność i pokój. Możliwość walki w obronie wyższych wartości rodziła w nich radość. Mieli pełną świadomość tego, że ich ofiara nie pójdzie na marne. Lotnicy odznaczali się nie tylko wielką odwagą, ale byli także ludźmi niezwykle pogodnymi, przyjacielskimi. Ich postawa niewątpliwie pokazywała, że nawet w czasie skrajnego zagrożenia te wartości zostają w człowieku.

„Dywizjon 303” to książka, która łączy cechy reportażu i literatury pięknej....

Podobne wypracowania