Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Eustachy Rylski - biografia, życiorys

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Mistrz ciekawej fabuły, który na kolejne swoje dzieła każe niejednokrotnie długo czekać. Jeden z najwybitniejszych współczesnych polskich prozaików.

Przychodzi na świat w Nawojowej, w trudnych czasach wojny, gdy ludzkie życie często składane jest na ołtarzach walki. Nigdy nie pozna swojego ojca, żołnierza Armii Krajowej, który zostaje rozstrzelany tuż przed narodzinami syna. Dzieciństwo spędza w otoczeniu kobiet, gdyż jak sam wspomina: „ (...) mężczyzn wybito do nogi.” Rylski nie kończy renomowanych szkół i uniwersytetów. Już jako 17-latek rozpoczyna pracę w charakterze  referenta technicznego w bazie samochodowej nieopodal Jeleniej Góry. Potem będzie podejmował się bardzo różnych prac, aż w końcu założy własną firmę remontowo-budowlaną.

Debiut Rylskiego przychodzi stosunkowo późno, bo dopiero w 1983, jednak od razu staje się wielkim wydarzeniem. Wtedy to właśnie w „Literaturze” ukazuje się utwór pt.: „Stankiewicz” zwracający na siebie uwagę bardzo dojrzałą jak na pierwszą książkę formą oraz doskonałym warsztatem. Autor zostaje zatem poproszony o dopisanie rozszerzenia i w ten sposób powstaje „Stankiewicz. Powrót”. Przez najbliższe...

Podobne wypracowania