Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Opis Olimpu - „Mitologia”

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

„Łańcuch gór, pełen ogromnych skał kształtem przypominających głowy, okryte siwizną śniegów, przepastne otchłanie pieczar, w których biją źródła spływające wartkimi strumieniami ze stromych zboczy porosłych zieloną szczeciną lasów. Olimp. W przejrzystym powietrzu widać stąd całą Macedonię i całą Tesalię, której rzeki rysują się jak na karcie błękitnymi wstęgami”. W ten sposób rozpoczyna się opis tego magicznego miejsca w „Mitologii”.

Olimp był siedzibą Zeusa, najwyższego boga, któremu inni musieli być posłuszni. Władzę na Olimpie otrzymał po walce z gigantami. Z braćmi – Posejdonem i Hadesem – podzielił się on władzą nad światem. Posejdon został władcą morza, Hades władcą podziemi, Zeus zaś dostał Olimp jako królestwo władcy nieba i ziemi. Mieszkał on tam z żoną, Herą. Na Olimpie panowały ład i harmonia. Królestwo to było bogato zdobione, było tam czysto i przyjemnie. Bram strzegły boginie pór roku – hory. Na tej podstawie można się domyślać, że miejsce to nie było ogólnodostępne, zwłaszcza zaś nie było dostępne dla zwykłych śmiertelników.

Na Olimpie trwało wieczne szczęście. Nikt tu nie cierpiał ani nie chorował, a kłótnie...

Podobne wypracowania