Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Opis morza - Opis krajobrazu morskiego

opis, przyroda, opis moich wakacji, lato

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Piaszczysta plaża, szum morza, mewy spacerujące przy brzegu… Taka sielankowa sceneria najbardziej kojarzy mi się z wakacjami, a jej wspomnienia często ogrzewają ponurą atmosferę zimowych popołudni spędzanych z dala od nadmorskiego klimatu. Równie urokliwe dla tego krajobrazu są jednak także pozostałe pory roku, choć lato ma tutaj najbardziej specyficzny, beztroski nastrój.

W ciągu upalnych dni nadmorski krajobraz w dużej mierze tworzą nieprzebrane tłumy wczasowiczów, zajmujących nawet najmniejsze skrawki plaży. Rozgrzany słońcem piasek mieni się złotosrebrnymi blaskami, zapraszając do konstruowania bajkowych zamków, fantastycznych morskich potworów i babek. Z daleka cała ta scena wygląda jak oblane światłem, ogromne mrowisko z misternie poukładanymi, pozbawionymi dachów, domkami w postaci kolorowych parawanów.

Ubity brzeg co chwilę kąsają spienione falbanki wody, wpływające do specjalnie dla nich zbudowanych zatoczek, zmywające wyrzeźbione palcami napisy, by zabrać ich treść na pełne morze. Z brzegu oko widza dostrzega niewiele więcej ponad rozciągający się aż po sam horyzont, ciemniejący błękit wielkiej wody. Czasem na jej przestrzeni, gdzieś w oddali, pojawia się malutki stateczek – w rzeczywistości...

Podobne wypracowania