Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Krystyna Siesicka „Jezioro osobliwości” - charakterystyka Wiktora

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

„Jezioro osobliwości” rozpoczyna się od krótkiej charakterystyki Wiktora, dowiadujemy się wówczas, że był on człowiekiem silnym psychicznie, nie lubiącym niedomówień i niejasnych sytuacji. Dzielnie stawiał czoło różnym przeciwnościom losu, ale sytuacja, w jakiej się znalazł obecnie, bardzo go przytłaczała. Nie wiedział, co wydarzyło się nad jeziorem i jaka była w tym rola jego syna, i po raz pierwszy bał się prawdy.

Główną narratorką powieści jest Marta, to za sprawą jej dzienników poznajemy okoliczności poprzedzające wypadek na jeziorze. Z jej zapisków też wyłania się obraz Wiktora. Nie jest on jednoznaczny, dziewczyna ma wiele powodów, by nie pałać sympatią do ojczyma, ale jednocześnie z jego zachowania wyłania się portret człowieka odpowiedzialnego, troskliwego i taktownego. Wiktor jest inżynierem i ojcem Michała. Chłopak opowiada Marcie o rozpadzie małżeństwa jego rodziców. Winą obarcza przede wszystkim ojca, który poznał inną kobietę, ale ma też żal do matki, że o niego nie walczyła. Niedługo potem okazuje się, że kobietą, dla której Wiktor opuścił żonę, jest Anna, matka Marty.

To stawia Wiktora w trudnej sytuacji – kocha Annę i pragnie stworzyć dla niej prawdziwy...

Podobne wypracowania