Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania
weekendowo.pl
Strona główna Język polski Mój przyjaciel Muminek - Tove Jansson „Opowiadania z Doliny Muminków”

Mój przyjaciel Muminek - Tove Jansson „Opowiadania z Doliny Muminków”

Muminek to bardzo sympatyczna i ciekawa postać. Razem z rodziną zamieszkuje miejsce, zwane Doliną Muminków. Ich dom jest bardzo ładny, o okrągłym kształcie, z gankiem z jednej strony, nakryty stożkowym dachem. Dolina jest piękna i zielona, latem można wypoczywać nad stawem, zimą natomiast Muminki śpią. W książce „Opowiadania z Doliny Muminków” bohaterowie budzą się przed wigilią, by uczestniczyć w przygotowaniach do świąt, a potem znowu zapadają w zimowy sen.

Muminek jest miły i uczynny, nigdy się nie złości ani nie wpada w gniew. Bardzo sympatycznie wygląda, chętnie zaprzyjaźnia się ze wszystkimi i robi to bezinteresownie, nie patrząc na korzyści, jakie mógłby mieć z przyjaźni. Gdyby Muminek był moim przyjacielem, byłbym najszczęśliwszą osobą na ziemi. Zawsze potrafiłby mnie pocieszyć w trudnych chwilach, pomóc w kłopocie. Urządzalibyśmy długie wyprawy i bawili się przez wiele godzin. Muminek nigdy nie wygląda na znudzonego ani rozdrażnionego, zawsze chętnie spieszy z pomocą.

Podobne wypracowania