Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Kłamstwo - przedstaw swoje stanowisko wobec kłamstwa

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Josemaría Escrivá de Balaguer powiedział, że „Kłamstwo posiada wiele aspektów: niedopowiedzenie, półprawda, oczernianie... Ale zawsze jest bronią tchórzy”. Całkowicie podzielam takie stanowisko. 

W każdym przypadku, gdy mówi się o postępowaniu dobrym i złym, wiąże się to z opozycją trud/łatwość. Wszystkie zachowania, cechy, które noszą znamiona pozytywne, oznaczają też pewien trud, ponieważ zarówno w samym człowieku, jak i w innych ludziach i świecie przez nich urządzonym znajduje się wiele przeciwności. Jeśli chodzi zaś o postępowanie niezgodne z etyką i ogólnie przyjętymi prawami, to jest to wybór łatwiejszej drogi.

Tak samo rzecz się ma z kłamstwem. Mówienie nieprawdy, modyfikowanie pewnych informacji, przemilczenie są stosowane, ponieważ ułatwiają ludziom życie. A przynajmniej tak im się wydaje. Zawsze kłamstwo służy jakimś korzyściom czy to materialnym, mentalnym, psychicznym itp. Jednak nie tylko jest ono zachowaniem niemoralnym, ale przede wszystkim bardzo raniącym i przynoszącym szkody okłamywanemu, samemu zaś kłamiącemu również przynoszącym wiele zła. 

Największą krzywdą kłamstwo jest wówczas, gdy staje się sposobem na życie rodzinne....

Podobne wypracowania