Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Sławomir Mrożek „Tango” - opracowanie dramatu

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Tango jest groteskowym dramatem Sławomira Mrożka, w którym autor zawarł pytanie o miejsce intelektualisty w społeczeństwie oraz o definicję prawdziwej wolności.

Akcja rozgrywa się w mieszkaniu nowoczesnego małżeństwa Eleonory i Stomila. Panuje tam atmosfera marazmu, bezładu i całkowitej anarchii. Bohaterowie w swoim dążeniu do łamania wszelkich zasad i konwencji zabrnęli tak daleko, że utracili wszelkie punkty odniesienia i zamiast podążać w określonym kierunku, zmierzali ku upadkowi. W takim świecie, gdzie wszystko jest dozwolone i akceptowane, wolność straciła rację bytu, ponieważ nie może być mowy o wolności, gdy nie ma możliwości wyboru, a wybór zawsze wiąże się z ujęciem rzeczywistości w formy i ramy. 

Tym, który sprzeciwia się takiemu porządkowi, a raczej brakowi porządku, jest Artur, syn wyzwolonej pary. Jest to intelektualista, który jako przedstawiciel młodego pokolenia, chciałby móc buntować się przeciwko wizjom starszych, ale w świecie jaki stworzyli jego rodzice, nie ma przeciw czemu się buntować. Wobec tego bohater zmuszony jest sprzeciwiać się panoszącej się anarchii i apelować o powrót tradycji, obowiązków, zasad. 

Jednak jego wysiłki przywrócenia dawnych zwyczajów...

Podobne wypracowania