Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Moja wymarzona rodzina. Opis

Chociaż założenie rodziny jest dla mnie jeszcze bardzo odległą perspektywą, zastanawiam się czasem jak miałaby ona wyglądać. Oto moje wyobrażenia na ten temat.

Najmniej zajmuje mnie jej liczebność, gdyż ciężko jest to zaplanować ( w końcu czasem rodzą się bliźniaki itp.). W każdym razie na pewno pojawią się w niej dzieci, gdyż podobno to one wnoszą światło w życie dorosłego człowieka. Najważniejsze jest jednak to, na jakich relacjach będzie oparta moja rodzina.

Uważam, że podstawą zdrowej familii powinny być miłość, wyrozumiałość i odpowiedzialność. Kiedy pojawiają się takie wartości, oznacza to, że wszystko działa należycie. Między członkami rodziny musi być jeszcze zaufanie i uczucie, że można na sobie wzajemnie polegać. Owocuje to bezpieczeństwem i pewnością siebie, co we współczesnym świecie jest niezbędne do zdrowego rozwoju. Domowe ognisko musi być przecież miejscem dającym wytchnienie i pozwalającym należycie wypocząć, podstawa muszą więc być zdrowe relacje międzyludzkie.

Moim zdaniem ważne jest też, by w rodzinie każdy miał jakąś pasję, zajęcie, któremu będzie poświęcał szczególnie wiele czasu. Dlaczego? Po pierwsze jest to niezbędne w procesie samorozwoju, a po drugie pozwala to na wzajemną wymianę doświadczeń i może stanowić pewną fundamentalną płaszczyznę porozumienia. Na pewno miło byłoby posłuchać kiedyś o tym, co zajmuje nasze dzieci, a i samemu mieć im coś do powiedzenia. Pasja ma jeszcze jedną funkcję - jest jakby miejscem, do którego można uciec w wypadku jakichś sprzeczek i konfliktów. Przecież nieporozumienia w rodzinie mogą przekładać się na inne dziedziny naszego życia (ale i na odwrót), dlatego potrzebna jest jakaś wolna przestrzeń.

Bardzo istotną sprawą, która poniekąd wiąże się z relacjami i zaufaniem, jest prywatność. Oczywiście, trzeba wiedzieć o sobie niemal wszystko, ale musi istnieć także miejsce na sferę prywatną drugiego człowieka, na jego indywidualne przemyślenia i przedsięwzięcia. Tłem dla tego wszystkiego powinno być wsparcie, na jakie zawsze można liczyć.

Uważam, że kiedy wszystkie te założenia zostaną spełnione (oczywiście może być ich jeszcze więcej, wszystko ujawni się z czasem), moja rodzina będzie mogła funkcjonować bez zakłóceń i większych problemów i dla każdego jej członka stanie się azylem chroniącym przed problemami współczesnego świata i codziennego życia.

TAGI: rodzina opis

Podobne wypracowania do Moja wymarzona rodzina. Opis